چنجینو : خرید و فروش ووچر پرفکت مانی و بیت کوین
بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟ ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ ۰۹:۳۹

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که بصورت الکترونیکی مورد استفاده و توزیع قرار می گیرد. بیت کوین همچنین یک شبکه همتا به همتای غیرمتمرکز است که هیچ موسسه یا شخص واحدی آن را کنترل نمیکند. بیت کوین قابل چاپ نیست و میزان آنها بسیار محدود است و فقط 21 میلیون بیت کوین می تواند ایجاد شود.

چه کسی بیت کوین را ایجاد کرد؟

بیت کوین برای اولین بار در سال 2009 توسط یک برنامه نویس ناشناس یا گروهی از برنامه نویسان تحت نام مستعار "Satoshi Nakamoto" به عنوان یک نرم افزار منبع باز معرفی شد. شایعات زیادی در مورد هویت واقعی سازنده بیت کوین تا کنون وجود داشته است؛ با اینحال تمام اشخاص شایع شده این هویت را رد کرده اند.

ناکاموتو خودش زمانی ادعا کرد مردی 37 ساله است که در ژاپن زندگی می کند. با این وجود، به دلیل اینکه نرم افزار وی لیبل و برچسب ژاپنی نداشته و کاملا به زبان انگلیسی مسلط بوده است، تردیدهایی در این زمینه وجود دارد. در اواسط سال 2010، ناکاموتو به موارد دیگری روی آورد و بیت کوین را در دست چند عضو برجسته جامعه BTC (مخفف بیت کوین) قرار داد. همچنین ساتوشی نام "Gavin Andresen" را به عنوان توسعه دهنده اصلی معرفی کرد.

 

 

چه کسی بیت کوین را کنترل می کند؟

بر طبق گفته گاوین اندرسن، اولین کاری که وی پس از ترک ناکاموتو از پروژه در صدد انجام آن برآمد، غیرمتمرکزسازی بیت کوین بود. اندرسن می خواست که بیت کوین بصورت خودکار به وجودش ادامه دهد.

برای بسیاری از افراد، اصلی ترین مزیت بیت کوین استقلال آن از دولت ها، بانک ها و شرکت های جهانی است. هیچ یک از مقامات نمی توانند در معاملات BTC مداخله کنند، هزینه های معامله را تحمیل کنند یا پول افراد را از میان ببرند. علاوه بر این، حرکت بیت کوین بسیار شفاف است - هر معامله تنها در یک دفترکل عمومی توزیع شده به نام Blockchain ذخیره می شود.

اساساً، در حالی که بیت کوین به عنوان یک شبکه کنترل نمی شود، اما به کاربران خود کنترل کامل مالی خود را می دهد.

بیت کوین چگونه کار می کند؟

 

 

بیت کوین بر روی یک فناوری دفترکل عمومی، بنام  زنجیره بلاک یا blockchain کار می کند، جایی که کلیه معاملات تأیید شده در بلاک ها ذخیره می شوند.این فناوری غیرمتمرکز بوده و به محض ورود هر بلاک به سیستم، داده های مربوط به هرتراکنش برای انجام عملیات تایید به رایانه های متصل به شبکه کاربران فرستاده می شود. به این ترتیب، همه کاربران از هر معامله آگاهی دارند و این مانع از سرقت و دوبار خرج کردن یک ارز می شود. این فرایند همچنین به کاربران بلاک چین کمک می کند تا به این سیستم اعتماد کنند.

بیت کوین برخلاف ارزهای سنتی که توسط بانکهای مرکزی صادر می شوند، هیچ مرجع پول مرکزی ندارد. درعوض بیت کوین، توسط شبکه همتا به همتا، متشکل از دستگاه های کاربران آن پشتیبانی می شود. بیت کوین به صورت ریاضی تولید می شود زیرا رایانه های این شبکه وظایف دشوار محاسبات عددی را انجام می دهند؛ روشی که با عنوان "استخراج" بیت کوین شناخته می شود. ریاضیات سیستم به گونه ای تنظیم شده است که "استخراج" بیت کوین با گذشت زمان به تدریج دشوارتر می شود و تعداد کل بیت کوینی را که می توان برای همیشه استخراج کرد، به حدود 21 میلیون محدود می کند. بنابراین راهی برای یک بانک مرکزی وجود ندارد که تولید بیت کوین های جدید را صادر کند و آنهایی را که اکنون در گردش هستند بی ارزش جلوه دهد.

خصوصیات بیت کوین:

1. برگشت ناپذیر: پس از تأیید، معامله قابل بازگشت نیست و توسط هیچ شخص ثالثی نمی تواند تغییر کند.نه شما، نه بانک خود، نه رئیس جمهور، نه ساتوشی و نه هر شخص دیگری! هيچ كس. بنابراین  اگر پول خود را به آدرس اشتباهی بفرستید معامله به هیچ عنوان قابل اصلاح نیست مگر آن که خود آن شخص پول را به شما بازگرداند. در نتیجه این فناوری باعث می شود که امنیت تراکنش ها بالا برود و هک و کلاهبرداری از آن تقریبا غیرممکن شود.

2. شفاف: هیچ یک از معاملات یا حسابها به هویت های دنیای واقعی متصل نیستند. شما بیت کوین ها را از طریق آدرس هایی دریافت می کنید، که به طور تصادفی دارای 30 کاراکتر هستند. در حالی که معمولاً می توان گردش تراکنش را آنالیز و تحلیل کرد، لزوماً ممکن نیست به هویت دنیای واقعی کاربران با آن آدرس ها متصل شد.

3. سریع و جهانی: معامله تقریباً فوراً در شبکه پخش می شود و طی چند دقیقه تأیید می شود. از آنجایی که این تراکنش ها در رایانه های متصل به شبکه جهانی رخ می دهند، کاملاً نسبت به موقعیت فیزیکی شما بی تفاوت هستند. فرقی نمی کند که بیت کوین را به همسایه تان یا به شخصی در آن طرف دنیا ارسال کنید.

4. امن: وجوه بیت کوین در یک سیستم رمزنگاری به نام  کلید عمومی ذخیره و قفل می شود. فقط صاحب کلید خصوصی می تواند بیت کوین را ارسال کند. رمزنگاری شدید و جادوی اعداد بزرگ، شکستن این طرح را غیرممکن می کند. آدرس بیت کوین از Fort Knox (محل نگهداری شمش های طلای خزانه داری آمریکا) هم امن تر است.

5. بدون مجوز: شما مجبور نیستید از هر کسی بخواهید که از بیت کوین استفاده کند. این فقط نرم افزاری است که همه می توانند به صورت رایگان دانلود کنند. پس از نصب آن، شما می توانید بیت کوین را دریافت و ارسال کنید. هیچ کس نمی تواند مانع شما شود.

 

 

استخراج یا ماینینگ بیت کوین چیست؟

از طریق استخراج  یا ماینینگ، تراکنش های بیت کوین را با روند افزودن  بلوک های جدید به زنجیره به هم متصل و ایمن نگه می دارند. بلوک ها با پایان یافتن هر معامله، کدها را رمزگشایی می کنند و در نتیجه بیت کوین ها رد و بدل می شوند.به عبارتی دیگر ماینرها (استخراج کننده ها) افرادی هستند که کار تایید انتقال بیت کوین ها را انجام می دهند.

ماینرها همچنین می توانند با استفاده از نرم افزار ویژه ای که برای حل مشکلات رمزنگاری مورد استفاده قرار می گیرد، بیت کوین های جدیدی تولید کنند. این یک روش هوشمندانه ای است که برای صدور ارز و همچنین انگیزه ای برای استخراج کردن بیت کوین توسط مردم فراهم می کند.

این پاداش توسط همه افراد در شبکه توافق شده است. برای جلوگیری از تورم و کنترل سیستم، تا سال 2040 بیش از تعداد ثابت 21 میلیون بیت کوین در گردش وجود نخواهد داشت، بنابراین حل این معما سخت تر می شود.

 

 

چگونه بیت کوین بدست آوریم؟

راه های مختلفی برای بدست آوردن بیت کوین وجود دارد که عبارتند از:

  • خرید بیت کوین از صرافی های مختلف
  • استخراج بیت کوین
  • دریافت بیت کوین در ازای فروش محصول یا انجام خدمات
  • مبادله بیت کوین با سایر ارزهای دیجیتال از طریق صرافی های معتبر
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

دیدگاه های شما

یک دیدگاه برای این پست بنویسید

پست های مشابه

آموزش خرید و فروش بیت کوین در سایت چنجینو

کاربران عزیز چنجینو از این پس میتوانید در صرافی چنجینو به صورت کاملا اتوماتیک و در سریعترین زمان ممکن به خرید و فروش بیت کوین بپردازید. با آموزش خرید و فروش بیت کوین در چنجینو با شما همراه خواهیم بود.
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۰۳:۱۲

7 اشتباه رایج که تریدرهای تازه کار مرتکب می شوند

ترید (Trade) فعالیتی است که در صرافی های ارز دیجیتال برای کسب سود از طریق فرآیند خرید و فروش بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال صورت می گیرد. در این مقاله قصد داریم به اشتباهات متداولی که اکثر تریدرهای بی تجربه و تازه کار بیت کوین مرتکب می شوند، بپردازیم تا به این ترتیب اوضاع را تحت کنترل خود درآورید.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ ۰۷:۰۵

آموزش استفاده از کیف پول گواردا (Guarda)

کیف پول گواردا که یک کیف پول چند ارزی می باشد به‌جهت ویژگی خاص آن یعنی در اختیار قراردادن کلید خصوصی به کاربر، به یک نام برجسته در حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.این کیف پول دارای نسخه دسکتاپ، وب، موبایل و افزونه گوگل کروم می باشد که شما می‌توانید بر حسب موارد مدنظر خود یکی از نسخه‌ها را انتخاب و آن ‌را نصب و استفاده نمایید. در این آموزش قصد داریم به معرفی نسخه دسکتاپ آن بپردازیم.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ ۰۱:۳۶

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یا رمزارز (Cryptocurrency) در واقع یک دارایی دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. از رمزنگاری برای تامین امنیت و تایید تراکنش های مالی و همچنین ذخیره سازی ایمن ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ ۰۹:۵۱

معرفی سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)

کوین مارکت کپ یکی از معروف ترین و معتبرترین منابع برای مشاهده قیمت های لحظه ای و اطلاعات آماری و معاملاتی ارزهای دیجیتال در سراسر دنیا می باشد که محبوبیت بسیاری را در میان سرمایه گذاران و تریدرها کسب کرده است. استفاده از این داده ها، برای مقایسه ارزش رمزارزهای مختلف و تشخیص کوین های آینده دار از کوین های اسکم و نامطلوب ضروری است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۰۶:۵۰
چنجینو : خرید و فروش ووچر پرفکت مانی و بیت کوین
چنجینو یک سرویس برای ارائه خدمات پرداخت آنلاین و نقد کردن درآمدهای ارزی (درآمدهای برنامه نویسان، وب مستران، عکاسان و ...) برای کاربران ایرانی راه اندازی شده است تا از محدودیت های ایجاد شده در عرصه بین المللی پیش گیری به عمل آورد.

آدرس : ولیعصر نبش هتل سیمرغ

تلفکس : ۰۲۱-۴۳۸۵-۵۷۴۴

ایمیل : info@changino.com

نماد ساماندهی