چنجینو : خرید و فروش ووچر پرفکت مانی و بیت کوین
رشد 950 درصدی قیمت زیلیکا در طی 3 ماه گذشته؛ شرایط چگونه رقم خواهد خورد؟

رشد 950 درصدی قیمت زیلیکا در طی 3 ماه گذشته؛ شرایط چگونه رقم خواهد خورد؟

رشد 950 درصدی قیمت زیلیکا در طی 3 ماه گذشته؛ شرایط چگونه رقم خواهد خورد؟ ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ ۰۶:۱۲

زیلیکا ممکن است پس از یک رشد بسیار شدید به دنبال اصلاح قیمت باشد زیرا طبق نمودارها این ارز دیجیتال با مقاومت های مهمی مواجه می شود.

در حالی که قیمت بیت کوین در حال تثبیت در زیر 10,000 دلار است، برخی از آلتکوین ها مانند تتا توکن (THETA) و زیلیکا (ZIL) افزایش قابل توجهی را تجربه کرده اند.

به ویژه زیلیکا - رتبه 40 ارزهای دیجیتال از لحاظ ارزش بازار - از زمان سقوط در ماه مارس 950٪ افزایش داشته است.

 

عملکرد روزانه ارزهای دیجیتال

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

 

صعود قیمت زیلیکا از 0.0022 دلار به 0.02 دلار 

پس از آن که زیلیکا در ماه مارس به کف سیکل خود در قیمت 0.0022 دلار اصابت کرد، این ارز دیجیتال با شدت به سوی 0.02 دلار رهسپار شد. نتیجه آن افزایش قیمت 950 درصدی بود.

با این حال، همانطور که در نمودار نشان می دهد، قیمت زیلیکا در حال حاضر در ناحیه مقاومتی قرار دارد که انتظار نمی رود این سطح را بشکند.

 

نمودار روزانه زیلیکا

نمودار روزانه قیمت زیلیکا

 

با توجه به نمودار، قیمت زیلیکا به داخل نواحی بی ثبات و پرنوسان باز می گردد. مقاومت این محدوده بین سطوح 0.022 و 0.025 دلار مشاهده می شود، در حالی که سطح های حمایت در 0.012 دلار و 0.014 - 0.015 دلار قرار دارند.

آیا از آنجایی که این کوین در مدت اخیر عملکرد خوبی داشته است در این ناحیه خریداری می کنید؟ خیر. در تریدینگ، قبل از تصمیم گیری برای خرید و فروش، ترسیم و تحلیل رفتار قیمت یک دارایی همیشه مفید است.

در مورد زیلیکا، پتانسیل ایجاد روند صعودی در کوتاه مدت، کمتر از اصلاح احتمالی برای کاهش قیمت است.

آغاز یک حرکت اصلاحی به سمت  0.012 و 0.015 دلار امری عادی است و می تواند یک اصلاح قیمت طبیعی را قبل از آن که موج جدیدی به سمت بالا آغاز شود، فراهم کند.

شرایط برگشت قیمت

در صورتی که واگرایی منفی مانند نمودار زیر انجام شود، احتمال روند برگشتی (reversal) بالا می رود.

 

نمودار روزانه زیلیکا

نمودار روزانه قیمت زیلیکا

 

معمولاً روند صعودی از طریق سیگنال هایی خاتمه می یابد که در آن واگرایی منفی با الگوی "رایزینگ وج" (rising wedge) ترکیب می شود. در این شرایط یک سیگنال قوی برای حرکت رو به پایین ایجاد می شود.

از این رو، برای تقویت حرکت رو به بالا، قیمت زیلیکا باید بالاتر از 0.019 دلار باقی بماند. اگر چنین رخ دهد، احتمالاً فشار دیگری به سمت مناطق مقاومت در 0.023 - 0.025 دلار انجام خواهد گرفت.

تریدرها باید احتمال تشکیل قله در این ناحیه مقاومت را در نظر بگیرند که در آن واگرایی منفی یکی از سیگنال ها خواهد بود. از این نظر، آخرین فشار قیمت بطور منظم بدون حجم یا کاهش حجم است.

نواحی حمایت در اطراف 0.012 دلار و 0.014  - 0.016 دلار می توانند برای یک موقعیت خرید احتمالی در نظر گرفته شوند. اگر زیلیکا از قیمت 0.025 دلار عبور کند، ناحیه مقاومت بعدی بین 0.047 و 0.053 دلار خواهد بود.

شکستن نواحی انباشت قیمت در نمودار  ZIL/BTC 

 

نمودار روزانه ZIL/BTC

نمودار روزانه قیمت ZIL/BTC

 

نمودار بیت کوین/ زیلیکا نشان دهنده محدوده انباشتگی ده ماهه قیمت است. شکست این محدوده رنجینگ باعث شد که قیمت زیلیکا در برابر بیت کوین 330٪ افزایش یابد.

یكی از سیگنال های مهم برای افزایش قیمت، حمایت موجود در میانگین های متحرک 100 روزه و 200 روزه است که یک اندیکاتور قوی برای روندهای صعودی و نزولی است.

نشانه بزرگ بعدی برای آغاز روند صعودی، سطح فلیپ S/R می باشد که در 0.00000095 برقرار است. این سطح از چندین ماه پیش مقاومتی را ایجاد کرده است.

 

نمودار  دو روزه قیمت ZIL/BTC

نمودار  دو روزه قیمت ZIL/BTC

 

مقاومت مستقر در 0.00000095 چندین بار در سال گذشته تست شده است. هرچه مقاومتی بیشتر تست شود، ضعیف تر می شود. از زمانی که فلیپ S/R در 0.00000095 ایجاد شد، قیمت تا 150% افزایش یافته است.

با این حال، از آنجا که روندهای صعودی شدید به سرعت اتفاق می افتند، اصلاح قیمت می تواند تا مدتی طول بکشد. انتظار می رود که یک حرکت اصلاحی در زیلیکا، با برخورد به ناحیه های حمایت قبلی در 0.00000160 - 0.000000170 و 0.00000127 - 00.00000138 انجام شود.

اما زیلیکا تنها آلتکوینی نیست که به دنبال روند صعودی است. یکی از این آلتکوین ها، استلار(XLM)  می باشد که در رتبه سیزدهم ارزهای دیجیتال قرار دارد.

شرایط نمودار ZIL/BTC 

 

نمودار روزانه قیمت XLM/BTC

نمودار روزانه قیمت XLM/BTC

 

نمودار جفت ارز بیت کوین و استلار ساختار range-bound را نشان می دهد. در این مورد، محدوده انباشت قیمت تقریباً یک سال است که وجود دارد.

میانگین متحرک های 100 روزه و 200 روزه پس از تلاقی در ماه مه به عنوان حمایت عمل می کنند. در کنار آن، ناحیه مقاومت چندین بار تست شده است. تست مجدد این مقاومت می تواند منجر به شکستن آن شود.

 با متراکم شدن قیمت در چنین نواحی پرنوسانی، شکسته شدن سطح مقاومت منجر به نوسانات گسترده و حرکت رو به رشدی خواهد شد. مناطق مقاومت بعدی به احتمال زیاد در 0.00001200 - 0.00001250 و 0.00001525 - 0.00001600 خواهند بود.

هنگامی که منطقه مقاومت بین 0.00000860 - 0.00000910 شکسته شود، یک روند صعودی شدید شکل خواهد گرفت.

استلار به سمت 0.14 دلار حرکت می کند؟

 

نمودار روزانه قیمت استلار

نمودار روزانه قیمت استلار

 

نمودار استلار در برابر دلار شباهت های زیادی را با نمودار جفت ارز استلار در برابر بیت کوین نشان می دهد. از زمان سقوط 12 مارس، استلار با روند صعودی قوی همراه بوده در حالی که منطقه مقاومت نیز چندین بار تست شده است.

تا زمانی که ناحیه حمایت در 0.071 - 0.0725 دلار پابرجا بماند، احتمال ادامه روند صعودی وجود دارد. علاوه بر این، منطقه 0.085 - 0.087 دلار به مدت یک سال به عنوان مقاومت عمل کرده است. برخورد بعدی با این سطح می تواند منجر به شکستن آن شود. اهداف بعدی سطوح 0.11 دلار و 0.14 - 0.15 دلار خواهند بود.

منبع: cointelegraph

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

دیدگاه های شما

یک دیدگاه برای این پست بنویسید

پست های مشابه

آموزش خرید و فروش بیت کوین در سایت چنجینو

کاربران عزیز چنجینو از این پس میتوانید در صرافی چنجینو به صورت کاملا اتوماتیک و در سریعترین زمان ممکن به خرید و فروش بیت کوین بپردازید. با آموزش خرید و فروش بیت کوین در چنجینو با شما همراه خواهیم بود.
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۰۳:۱۲

7 اشتباه رایج که تریدرهای تازه کار مرتکب می شوند

ترید (Trade) فعالیتی است که در صرافی های ارز دیجیتال برای کسب سود از طریق فرآیند خرید و فروش بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال صورت می گیرد. در این مقاله قصد داریم به اشتباهات متداولی که اکثر تریدرهای بی تجربه و تازه کار بیت کوین مرتکب می شوند، بپردازیم تا به این ترتیب اوضاع را تحت کنترل خود درآورید.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ ۰۷:۰۵

آموزش استفاده از کیف پول گواردا (Guarda)

کیف پول گواردا که یک کیف پول چند ارزی می باشد به‌جهت ویژگی خاص آن یعنی در اختیار قراردادن کلید خصوصی به کاربر، به یک نام برجسته در حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.این کیف پول دارای نسخه دسکتاپ، وب، موبایل و افزونه گوگل کروم می باشد که شما می‌توانید بر حسب موارد مدنظر خود یکی از نسخه‌ها را انتخاب و آن ‌را نصب و استفاده نمایید. در این آموزش قصد داریم به معرفی نسخه دسکتاپ آن بپردازیم.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ ۰۱:۳۶

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یا رمزارز (Cryptocurrency) در واقع یک دارایی دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. از رمزنگاری برای تامین امنیت و تایید تراکنش های مالی و همچنین ذخیره سازی ایمن ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ ۰۹:۵۱

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که بصورت الکترونیکی مورد استفاده و توزیع قرار می گیرد. بیت کوین همچنین یک شبکه همتا به همتای غیرمتمرکز است که هیچ موسسه یا شخص واحدی آن را کنترل نمیکند. بیت کوین قابل چاپ نیست و میزان آنها بسیار محدود است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ ۰۹:۳۹

معرفی سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)

کوین مارکت کپ یکی از معروف ترین و معتبرترین منابع برای مشاهده قیمت های لحظه ای و اطلاعات آماری و معاملاتی ارزهای دیجیتال در سراسر دنیا می باشد که محبوبیت بسیاری را در میان سرمایه گذاران و تریدرها کسب کرده است. استفاده از این داده ها، برای مقایسه ارزش رمزارزهای مختلف و تشخیص کوین های آینده دار از کوین های اسکم و نامطلوب ضروری است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۰۶:۵۰
چنجینو : خرید و فروش ووچر پرفکت مانی و بیت کوین
چنجینو یک سرویس برای ارائه خدمات پرداخت آنلاین و نقد کردن درآمدهای ارزی (درآمدهای برنامه نویسان، وب مستران، عکاسان و ...) برای کاربران ایرانی راه اندازی شده است تا از محدودیت های ایجاد شده در عرصه بین المللی پیش گیری به عمل آورد.

آدرس : ولیعصر نبش هتل سیمرغ

تلفکس : ۰۲۱-۴۳۸۵-۵۷۴۴

ایمیل : [email protected]

نماد ساماندهی